2
emlak

Ensar AYTEKİN: SİVAS KANAYAN BİR YARADIR

Ana Sayfa » Balıkesir » Ensar AYTEKİN: SİVAS KANAYAN BİR YARADIR
Paylaş
Tarih : 02 Temmuz 2020 - 16:10

Ensar AYTEKİN: SİVAS KANAYAN BİR YARADIR

CHP Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin, 2 Temmuz Sivas Katliamının yıldönümünde açıklama yaptı.

27 yıl önce bugün aydınlarımız, gençlerimiz, çocuklarımız karanlık zihniyetin kurbanı oldu. O günden bu yana Madımak ’ta yanan ateşi adalet arayışımızla bir nebze olsun söndürmeye çalıştık.
Biliyoruz ki bu acının bir tarifi yok. 27 yıldır katliamda yiten canlarımızın sevdiklerinin adalet arayışına şahidiz. Ne yazık ki 2 Temmuz 1993 yılından bu yana yaşananlar vicdanımızı derinden yaralamıştır. Öyle ki 33 sanıktan 13’ü serbest bırakılmış, 7 firari sanık hala bulunamamıştır. Davanın zaman aşımına uğraması ise ailelerin adalet arayışına darbe vurmuştur.

“Vicdanlarda Zaman Aşımı Olmaz”
Ancak kimilerinin unuttuğu gerçek ise şudur: Halkın vicdanında zaman aşımına yer yoktur. Katliamdan bu yana kanayan yara sadece ailelerin değil, bu toplumun da yarasıdır. Bu nedenledir ki yüreğimizde sönmeyen yangına inat hala yan yanayız. Menekşelerin, Hasretlerin, Korayların, Metinlerin ve daha nicelerinin de yoldaşıyız.
Biliyoruz ki unutmak aynı katliamlara davetiye çıkarmak anlamına gelir. Bu nedenle ne unutacak ne de affedeceğiz. Sivas katliamı kanayan bir yaradır.
Bugün bir kez daha katliamda yitirdiklerimizi saygı ve özlemle anıyor, bu alçak katliamı bir kez daha lanetliyorum.”

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

CHP’DEN “LALE DEVRİ” BENZETMESİ
CHP’DEN “LALE DEVRİ” BENZETMESİ

CHP’DEN “LALE DEVRİ” BENZETMESİ CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin 2019 yılında hiç bir şey yapmamasına

İLHAN ve KIRDAR BÜYÜKŞEHİR PLAN-BÜTÇE KOMİSYONUNDA
İLHAN ve KIRDAR BÜYÜKŞEHİR PLAN-BÜTÇE KOMİSYONUNDA

İLHAN ve KIRDAR BÜYÜKŞEHİR PLAN-BÜTÇE KOMİSYONUNDA Erdek Belediye Meclisinden iki Büyükşehir Meclis Üyesi Balıkesir Büyükşehir Meclisinde

BAÇEM Zeytin Sineğine Karşı Kaolin Kili Kullanıyor
BAÇEM Zeytin Sineğine Karşı Kaolin Kili Kullanıyor

BAÇEM Zeytin Sineğine Karşı Kaolin Kili Kullanıyor Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BAÇEM, zeytin ağaçlarını; zeytin sineğinden

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI