2
emlak

CHP’Lİ AYTEKİN: ÇİFTÇİLERİMİZİ KORONADAN SONRA DOLU VURDU

Ana Sayfa » Balıkesir » CHP’Lİ AYTEKİN: ÇİFTÇİLERİMİZİ KORONADAN SONRA DOLU VURDU
Paylaş
Tarih : 24 Haziran 2020 - 16:26

CHP’Lİ AYTEKİN: ÇİFTÇİLERİMİZİ KORONADAN SONRA DOLU VURDU

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin dolu ve şiddetli yağışın vurduğu afet bölgesinde incelemelerde bulundu.

Beraberinde İl başkanı Serkan Sarı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’la birlikte afetin etkili olduğu yerlerde incelemeler yapan Aytekin, Sındırgı ve Bigadiç’te üreticilerin sorunlarını dinledi.
Her iki milletvekili de üreticilerden taleplerini Ankara’ya aktaracağını ifade ederken, Aytekin ayrıca şu değerlendirmelerde bulundu:
Geçtiğimiz hafta sonu yaşanan aşırı sağanak yağış ve dolu, maalesef Balıkesir’imizde de ciddi zararlara sebep olmuştur. Üreticilerimiz, zaten Koronavirüs sebebiyle uzun süredir büyük sorunlar yaşıyordu. Üzerine gelen bu afet de iyice tuzu biberi oldu. Bigadiç İlçemize bağlı Hamidiye kırsal mahallemizde etkisini daha da çok hissettiren afet, maalesef tarlalarda ciddi zayiata sebep olmuş. Benzer şekilde Sındırgı Taşköy, Umurlar kırsal mahallelerimizde de büyük zararlar mevcut.

ÇİFTÇİ KARA KARA DÜŞÜNÜYOR
Biber ve domates başta olmak üzere tütün, karpuz, kavun ve buğday gibi mahsullerde büyük zararlar var. Köylerimizin ciddi geçim kaynağı olan bütün bu ürünlerdeki zayiata karşı çiftçilerimizin talebi ortak. Çiftçilerimiz mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor. Korona sebebiyle zaten geç ekim dikim yapıldığını ifade eden çiftçilerimiz, bir de dolu sebebiyle kara kara düşünüyor. Hepsi tarladan kaldıracakları mahsulle borçlarını ödemeyi düşünüyordu. Şimdi ise borçlarının katlanmasından dolayı çok zor durumdalar.
Biz bu konunun takipçisi olacağız. Üreticilerimizin mağduriyetlerini gidermek için, atılması gereken bütün adımların atılması adına aracı olacağız.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

VALİLİK’TEN TATİLCİLERE KORONA UYARISI
VALİLİK’TEN TATİLCİLERE KORONA UYARISI

VALİLİK’TEN TATİLCİLERE KORONA UYARISI Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, korona salgınının ve bulaşma riskinin sürdüğünü vurgularken,

BALIKESİR’DEN PARTİ MECLİSİNE İLK ADAY TÜM
BALIKESİR’DEN PARTİ MECLİSİNE İLK ADAY TÜM

BALIKESİR’DEN PARTİ MECLİSİNE İLK ADAY TÜM CHP’nin 25-26 Temmuz’da yapılması beklenen olağan kurultayı öncesi Parti Meclisi için yarış

Alkol denetiminde 7 araç trafikten men 8 sürücü belgesi geçici olarak alındı
Alkol denetiminde 7 araç trafikten men 8 sürücü belgesi geçici olarak alındı

Alkol denetiminde 7 araç trafikten men 8 sürücü belgesi geçici olarak alındı Jandarma Trafik ekipleri 3-5 Temmuz tarihleri arasında “Bölgesel

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI