2
emlak

CHP’Lİ AKIN: İKTİDAR VE KURUMLARI VATANDAŞ YERİNE YİNE YANDAŞI KOLLADI

Ana Sayfa » Balıkesir » CHP’Lİ AKIN: İKTİDAR VE KURUMLARI VATANDAŞ YERİNE YİNE YANDAŞI KOLLADI
Paylaş
Tarih : 01 Temmuz 2020 - 17:40

CHP’Lİ AKIN: İKTİDAR VE KURUMLARI VATANDAŞ YERİNE YİNE YANDAŞI KOLLADI

CUMHURİYET HALK PARTİSİ BALIKESİR MİLLETVEKİLİ AHMET AKIN:
– DOĞALGAZDA İNDİRİM KONUT ABONELERİNE DE YAPILMALI.
– ELEKTRİKTE DE İNDİRİME GİDİLMELİ.

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) doğal gazdan elektrik üreten santrallere sattığı gaz fiyatında yüzde 12,5 indirime gittiğini ancak Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)’nın elektrik fiyatlarında indirim yapmamasını vatandaşın değil şirketlerin kollanması olarak değerlendirdi.

Ahmet Akın, “Ne iktidar ne kurumları vatandaşın yanında değil. 1 Temmuz sonrası enerjide başlayacak normalleşme borçlu vatandaşı daha da zora sokacak. O nedenle şirketler için yapılan indirim vatandaşa da yansıtılmalı” dedi.

BOTAŞ doğal gazdan elektrik üreten santrallere sattığı gaz fiyatında yüzde 12,5 indirime gitti. EPDK ise 1 Temmuz öncesi yaptığı toplantısında Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarındaki elektrik tarifelerinde değişikliğe gitmediğini açıkladı.

BOTAŞ’ın “2020 Yılı Temmuz Ayı Doğal Gaz Toptan Satış Fiyat Tarifesi”ni ve EPDK’nın kararını değerlendiren CHP’li Ahmet Akın, salgın sürecinde 1 Temmuz itibariyle “enerjide normalleşme” dönemine geçileceğini hatırlattı. Akın, BOTAŞ’ın sanayi ve ticarethane doğalgaz abonelerine indirim yapmasını olumlu bulduklarını söyledi.

EPDK kararını eleştiren Ahmet Akın şöyle devam etti:
“Bu elektrik dağıtım şirketlerinin karlılığını artırır bir karar. Zaten vatandaş son iki yıldır yapılan zamlardan kaynaklı olarak alacaklı. Artık vatandaşın lehine kararlar alınmalı. Ama görüyoruz ki ne iktidar ne de kurumları vatandaşın yanında değil. Yarından sonra enerji şirketleri salgın sürecinde tahsil edemedikleri alacaklarını vatandaşlardan tahsil etmeye başlayacaklar. ‘Enerjide normalleşme’ süreci denen bu dönem ne yazık ki işsiz kalan, evine ekmek götürmekte bile zorlanan vatandaşlar için ‘normalleşme’ değil. EPDK elektrik tarifeleri konusundaki kararını gözden geçirmeli. BOTAŞ da konut doğalgazında indirime gidecek kararlar almalı. Ayladır ortalarda görünmeyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı bu gün bir tweet atarak ‘indirim müjdesi’ verdi. Sayın Bakana çağrımız bu müjdeyi vatandaşa vermesidir. Borcunu nasıl ödeyeceğini kara kara düşünen insanlarımıza vermesidir.”

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

CHP’DEN “LALE DEVRİ” BENZETMESİ
CHP’DEN “LALE DEVRİ” BENZETMESİ

CHP’DEN “LALE DEVRİ” BENZETMESİ CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin 2019 yılında hiç bir şey yapmamasına

İLHAN ve KIRDAR BÜYÜKŞEHİR PLAN-BÜTÇE KOMİSYONUNDA
İLHAN ve KIRDAR BÜYÜKŞEHİR PLAN-BÜTÇE KOMİSYONUNDA

İLHAN ve KIRDAR BÜYÜKŞEHİR PLAN-BÜTÇE KOMİSYONUNDA Erdek Belediye Meclisinden iki Büyükşehir Meclis Üyesi Balıkesir Büyükşehir Meclisinde

BAÇEM Zeytin Sineğine Karşı Kaolin Kili Kullanıyor
BAÇEM Zeytin Sineğine Karşı Kaolin Kili Kullanıyor

BAÇEM Zeytin Sineğine Karşı Kaolin Kili Kullanıyor Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BAÇEM, zeytin ağaçlarını; zeytin sineğinden

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI