2
emlak

CHP’Lİ AHMET AKIN: DEVRİMCİ YAZAR MUMCU’YU ÖZLEMLE ANIYORUZ

Ana Sayfa » Balıkesir » CHP’Lİ AHMET AKIN: DEVRİMCİ YAZAR MUMCU’YU ÖZLEMLE ANIYORUZ
Paylaş
Tarih : 24 Ocak 2020 - 16:47

CHP’Lİ AHMET AKIN: DEVRİMCİ YAZAR MUMCU’YU ÖZLEMLE ANIYORUZ

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın:
– MUMCU, HALKI İÇİN İNANDIĞI YOLDAN ASLA DÖNMEDİ.

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’yu andı.
Atatürkçülüğün, demokratik ve laik düşüncenin yılmaz savunucusu olan Mumcu’nun devrimci bir gazeteci yazar olduğunu vurgulayan Ahmet Akın, “Halkı için inandığı yoldan asla dönmedi. Halkını aydınlatan Mumcu cinayetinin aydınlatılmamış olması vicdanlarımızı yaralamaya devam ediyor” dedi.

CHP’li Ahmet Akın, evinin önünde 27 yıl önce bombalı pusuda öldürülen gazeteci yazar Uğur Mumcu’yu andı. Ahmet Akın yaptığı açıklamada Mumcu’nun halkı için inandığı yoldan asla dönmediğini vurguladı. Akın, Mumcu için düşüncelerini şöyle ifade etti:
Basınımızın özgür kalemi Uğur Mumcu’nun, evinin önünde katledilmesinin üzerinden 27 yıl geçti. Araştırmacı gazetecilik denince akla ilk gelen isim Uğur Mumcu’ydu. Çağdaş bir hukukçuydu. Atatürkçülüğün, demokratik ve laik düşüncenin yılmaz savunucusuydu. Özgürlük ve dürüstlük abidesiydi. Yozlaşma ve yolsuzlukların üzerine cesaretle gider, kirli ilişkileri, o renkli üslubuyla, herkesin anlayacağı şekilde anlatırdı. Bir kişiye yapılan haksızlığın tüm topluma yapıldığına inanan, devrimci bir yazardı.

Uğur Mumcu, hayatı boyunca, “Ben Atatürkçüyüm…. Ben, cumhuriyetçiyim… Ben lâikim… Ben antiemperyalistim… Ben tam bağımsız Türkiye’den yanayım… Ben insan hakları savunucuyum… Ben, terörün karşısındayım… Ben, yobazların, hırsızların, vurguncuların, çıkarcıların düşmanıyım”Ben Atatürkçüyüm… Ben, cumhuriyetçiyim… Ben lâikim… Ben antiemperyalistim… Ben tam bağımsız Türkiye’den yanayım… Ben insan hakları savunucuyum… Ben, terörün karşısındayım… Ben, yobazların, hırsızların, vurguncuların, çıkarcıların düşmanıyım…” diyen bir Türk aydınıydı.

İnandığı yoldan asla dönmeyen ‘Türkiye’nin cesur kalemi’ tam bağımsız Türkiye savunucularının sembolü, korkusuz kalem, halkın öncü yüreği, Uğur Mumcu’yu bir kez daha büyük bir saygı ve özlemle anıyorum. (Haber merkezi)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

CHP’Lİ AKIN: İKTİDAR ÇİFTÇİYİ BİTİRMEK İÇİN MÜCADELE EDİYOR
CHP’Lİ AKIN: İKTİDAR ÇİFTÇİYİ BİTİRMEK İÇİN MÜCADELE EDİYOR

CHP’Lİ AKIN: İKTİDAR ÇİFTÇİYİ BİTİRMEK İÇİN MÜCADELE EDİYOR CUMHURİYET HALK PARTİSİ BALIKESİR MİLLETVEKİLİ AHMET AKIN: -CUMHURİYET

TEPKİLERİN ARDINDAN İSMAİL OK’TAN YENİ AÇIKLAMA GELDİ
TEPKİLERİN ARDINDAN İSMAİL OK’TAN YENİ AÇIKLAMA GELDİ

TEPKİLERİN ARDINDAN İSMAİL OK’TAN YENİ AÇIKLAMA GELDİ İYİ Parti’den istifa eden İsmail Ok, açıklamasında bazı yerlerin “flu” kaldığını

OK’un İSTİFASINA 20 İLÇEDEN SERT TEPKİ
OK’un İSTİFASINA 20 İLÇEDEN SERT TEPKİ

OK’un İSTİFASINA 20 İLÇEDEN SERT TEPKİ İyi Parti Balıkesir İl Teşkilatı, 20 ilçe teşkilatıyla birlikte partilerinden istifa eden Milletvekili

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI