2
emlak

CHP’DEN “LALE DEVRİ” BENZETMESİ

Ana Sayfa » Balıkesir » CHP’DEN “LALE DEVRİ” BENZETMESİ
Paylaş
Tarih : 21 Temmuz 2020 - 14:25

CHP’DEN “LALE DEVRİ” BENZETMESİ

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin 2019 yılında hiç bir şey yapmamasına rağmen 780 milyon lira harcadığını söyledi. Sarı, “2020 yılı için 1 milyar 250 milyon lira bütçe hedefleniyor. 2020’de 500 milyon lira daha borç gelecek. Büyükşehir Belediyesi bu dönemde Lale Devri’ni yaşıyor” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Serkan Sarı, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Refik Gündoğan ve Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Burhan Ağabeyoğlu ve il yönetim kurulu üyeleri ile birlikte düzenlediği toplantıda Büyükşehir Belediyesinin bütçesini eleştirdi, belediyenin her geçen gün borç batağına gittiğini iddia etti.
Başkan Sarı “Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin 761.5 milyonu bankalara olmak üzere büyük bir borç yükü var. Bir bu kadar borç da BASKİ ve diğer şirketlerin var. Yasaya, kanunlara aykırı, birilerini adres göstererek doğrudan temin ile yapılan alımlar nedeniyle borç yükü artıyor” dedi.
Belediye müdürlüklerinin bütçenin yüzde 10’unu aşarken bile Sayıştay’dan izin alması gerekirken bu izinlerin alınmadığını iddia eden Sarı şunları söyledi:
“ 2020 yılı için 1 milyar 250 milyon lira bütçe hedeflediler. 2020 yılında 500 milyon lira daha borç gelecek. Biz ‘belediyeden çok sayıda kişinin işine son verildi’ derken o gün kürsüye çıkıp ahkam kesenlerin bugün kendi rakamlarında 520 kişinin işine son verildiği görülüyor.”

KIRSALA 12.3, AĞIRLAMAYA 23 MİLYON
“Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarım, hayvancılık kenti Balıkesir’de kırsal hizmetlere 12.3 milyon lira kaynak aktarılırken, temsil ve ağırlamaya 23 milyon ayrılmış. Bu gerçekler içler acısı. Belediye kaynaklarını yersiz, plansız harcanıyor. 1050 kilometre asfalt kaplama hedeflenirken gerçekleşen asfalt kaplama ise 33 kilometre. Kendi hedeflerinin yüzde 3’ünü yapmışlar. Türkiye’de bu kadar başarısız başka belediye var mı bilmiyorum”
Büyükşehir belediyesinin en büyük bütçe ayırdığı yerlerden birinin 115 milyon lira ile Kent Estetiği olduğunu kaydeden CHP İl Başkanı Serkan Sarı, “Büyükşehir Belediyesi şu an Lale devrini yaşıyor, her geçen gün borcu artıyor. Belediyeyi batırıyorlar. Yerel yönetimler sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalı. Sosyal belediyeciliğe ayrılan 1.9 milyon lira. Belediye esnafa, işsize, yoksula, çiftçiye sahip çıkmalı. İhtiyaç sahiplerine sırtını dönmüş bir AKP’li belediye var. Çiçek, çimen ekmeye kendini feda eden bir Büyükşehir Belediyesi var. Biz bu kentte kalıcı sorunların çözülmesini istiyoruz. Bu kenti göz boyama anlayışına teslim etmeyeceğiz” (balikesir24saat.com)

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

İLHAN ve KIRDAR BÜYÜKŞEHİR PLAN-BÜTÇE KOMİSYONUNDA
İLHAN ve KIRDAR BÜYÜKŞEHİR PLAN-BÜTÇE KOMİSYONUNDA

İLHAN ve KIRDAR BÜYÜKŞEHİR PLAN-BÜTÇE KOMİSYONUNDA Erdek Belediye Meclisinden iki Büyükşehir Meclis Üyesi Balıkesir Büyükşehir Meclisinde

BAÇEM Zeytin Sineğine Karşı Kaolin Kili Kullanıyor
BAÇEM Zeytin Sineğine Karşı Kaolin Kili Kullanıyor

BAÇEM Zeytin Sineğine Karşı Kaolin Kili Kullanıyor Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BAÇEM, zeytin ağaçlarını; zeytin sineğinden

Başkan Yılmaz’dan 15 Temmuz Mesajı
Başkan Yılmaz’dan 15 Temmuz Mesajı

Başkan Yılmaz’dan 15 Temmuz Mesajı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI