2
emlak

AYTEKİN: “BALIKESİR FETÖ’nün KARA DELİĞİ OLMUŞ”

Ana Sayfa » Balıkesir » AYTEKİN: “BALIKESİR FETÖ’nün KARA DELİĞİ OLMUŞ”
Paylaş
Tarih : 30 Haziran 2020 - 16:41

AYTEKİN: “BALIKESİR FETÖ’nün KARA DELİĞİ OLMUŞ”

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin, Balıkesir’deki FETÖ gerçeğiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Balıkesir’de son bir yılda yapılan FETÖ operasyonlarının artmasından hareketle Balıkesir’de devlet kurumlarındaki FETÖ yapılanmasının peşine düşen Aytekin, Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin tamamına Balıkesir’deki FETÖ soruşturmalarından ihraç edilenleri tek tek sordu. Aldığı cevapları kamuoyuyla paylaşan Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, “anlaşılan o ki FETÖ’nün en büyük yuvalanmaları Balıkesir’de” ifadelerini kullandı. CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin’in açıklaması şöyle:

“Balıkesir’de son bir yılda hemen hemen her devlet kurumunda FETÖ soruşturmaları artarak sürüyor. Neredeyse haftada 2 kez, FETÖ yapılanmalarına dair güvenlik güçlerimizin yaptığı operasyonlar haber bültenlerine konu oluyor. Haklı olarak konuya ilişkin fikri takip yapmak ve detayları öğrenmek istedik. Ve Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde yer alan bütün bakanlıklara Balıkesir’de Bakanlık ve bağlı kuruluşlarında FETÖ/PDY ile iltisaklı görülüp ilişiği kesilen ve görevden uzaklaştırılıp iade edilen personel sayılarını sorduk. Aldığımız cevaplar ve verilemeyen cevaplar durumun vahametini göstermektedir.

Örneğin, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın verdiği cevaba göre bakanlık kuruluşlarından 474 kişi ihraç edilmiş, 13 kişi göreve iade edilmiş. Aynı soruya Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu cevap dahi verememiş. Cevap dahi verememiş diyoruz, zira bu iki bakanın icracı bakanlıklar olduğundan dolayı yasal süre içerisinde cevap vermesini bekleriz. Bu süre içerisinde cevap gelmiyorsa önergeyi görmediklerini değil, ihraç edilenleri sayamadıkları için süresiyi ihlal ettiklerini düşünmek zorundayız.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ise soruya “ilgili KHK hükümleri çerçevesinde işlemler yapılmıştır” diyerek, sayı vermekten imtina etmişlerdir. İşin özeti şudur: bir dönem cemaat dedikleri, ne istedilerse verdikleri ve 15 Temmuzda alçak ve hain darbe girişimiyle milletin canına kastedenleri o koltuklara getirenler, sorumluluktan kaçmayı tercih etmiştir. Balıkesir’de FETÖ’nün ne kadar derinlere sızdığı, her taşın altından çıktıkları ve daha ne kadar inleri olduğu anlaşılan o ki bilinememektedir.
Himmet parası diye belediye başkanlarına resmen çökenler, benzinlikler zeytinlikler, tesisler, fabrikalar kuranlar, sözde sivil toplum kuruluşları ile toplumu esir alan bu hain terör örgütü Balıkesir’imizi ciddi şekilde yuva bilmiştir. Savcı, hakim, avukat, akademisyen cübbesi giyenlerin, asker ve polis üniformasıyla halkın önüne çıkanların, belediyeleri esir alanların kurduğu bu sisteme karşı yapılan operasyonlar devede kulaktır.

Buna rağmen bile, her hafta operasyonlar yapılmaktadır. Hali hazırda mevcut AKP milletvekilleri bir dönem terör örgütü liderine geçmiş olsun tweetleri atarken, terör örgütünün en kripto eylemi olan Türkçe Olimpiyatlarını düzenleyenlere övgüler dizerken, FETÖ’cü diye ağlatıp uzaklaştırdıkları Ağa başkanlarını sıraya girip karşılarken güllük gülistanlık olan ilişkiler, bir sabah ayakkabı kutusundaki para ile bitmiştir.

Ve kendilerinin tüm Türkiye’de olduğu gibi Balıkesir’de de besleyip büyüttükleri terör örgütü, 15 Temmuz’da halkın karşısına tankla silahla dikilmiştir.

O günden bugüne yapılan operasyonlarda Balıkesir’de birkaç bakanın verdiği cevap dışında toplamda kaç kişinin kurumlardan uzaklaştırıldığına dair bir veri yoktur. Çünkü böyle bir veriyi tutacak kimse yoktur.

O veriyi tutacak olan kişiyi “bu veriyi niye tutuyorsun, acaba sen de mi kripto Fetöcüsün” diye korkutan bir düzen vardır.
Balıkesir’imizin bütün gerçekleri tek tek bilmeye hakkı vardır. Balıkesirli hemşehrilerimiz FETÖ tarafından kandırılmamıştır. Kandırıldığını söyleyenler, bizzat bu terör örgütüyle kol kola girip her türlü operasyonu çeken ve utanmazca muhalefeti suçlayanlardır.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

CHP’DEN “LALE DEVRİ” BENZETMESİ
CHP’DEN “LALE DEVRİ” BENZETMESİ

CHP’DEN “LALE DEVRİ” BENZETMESİ CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin 2019 yılında hiç bir şey yapmamasına

İLHAN ve KIRDAR BÜYÜKŞEHİR PLAN-BÜTÇE KOMİSYONUNDA
İLHAN ve KIRDAR BÜYÜKŞEHİR PLAN-BÜTÇE KOMİSYONUNDA

İLHAN ve KIRDAR BÜYÜKŞEHİR PLAN-BÜTÇE KOMİSYONUNDA Erdek Belediye Meclisinden iki Büyükşehir Meclis Üyesi Balıkesir Büyükşehir Meclisinde

BAÇEM Zeytin Sineğine Karşı Kaolin Kili Kullanıyor
BAÇEM Zeytin Sineğine Karşı Kaolin Kili Kullanıyor

BAÇEM Zeytin Sineğine Karşı Kaolin Kili Kullanıyor Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BAÇEM, zeytin ağaçlarını; zeytin sineğinden

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI