2
emlak

AKIN: “SANAYİNİN KALBİNDE KRİZ VAR”

Ana Sayfa » Balıkesir » AKIN: “SANAYİNİN KALBİNDE KRİZ VAR”
Paylaş
Tarih : 07 Şubat 2020 - 18:16

AKIN: “SANAYİNİN KALBİNDE KRİZ VAR”

CUMHURİYET HALK PARTİSİ BALIKESİR MİLLETVEKİLİ AHMET AKIN’A, CHP’NİN “EKONOMİK KRİZ” HEYETİNDE GÖREV

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, ekonomik krizin sanayi üretimini de vurduğunu belirterek, “Sanayi üretiminin kalbinde kriz var. Teşhis de belli tedavi de. Ama İktidar bunu çözebilecek yeteneğe ve güce sahip değil” dedi.
CHP Grup Yönetimi, Türkiye’nin önemli sanayi merkezleri olan Kocaeli’nin Çayırova, Dilovası ile Gebze ilçelerinde ekonomik krizin etkilerini belirlemek ve incelenmelerde bulunmak üzere Ahmet Akın ve 4 CHP’li milletvekilini görevlendirdi. CHP’li Milletvekilleri 2 gün boyunca üç ilçede sanayi bölgelerini ziyaret edecek. Kapanan fabrikaların sahipleri ve çalışanları ile işçi-işveren örgütleriyle görüşmeler yapacak olan CHP heyeti, ekonomik krizin bölgede üretim-istihdam alanlarında yarattığı tahribatın ve ortaya çıkan sosyo-ekonomik sorunların boyutları hakkında rapor hazırlayacak. Heyetin hazırladığı rapor CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sunulacak ve kamuoyu ile paylaşılacak.
Ekonominin hayati göstergelerinden kabul edilen sanayi üretimindeki düşüşün dikkat çekici seviyelere ulaştığına işaret eden Ahmet Akın, “Sanayi üretimi aralıksız daralıyor. Sanayi üretiminin kalbi Kocaeli’de incelemelerde bulunup ayrıntılı bir rapor hazırlayacağız. Teşhis de belli tedavi de ama iktidar krizi çözebilecek ne yeteneğe ne de güce sahip” diye konuştu. (Haber merkezi)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAL-KES İÇİN OMUZ OMUZA
BAL-KES İÇİN OMUZ OMUZA

BAL-KES İÇİN OMUZ OMUZA Balıkesirspor Kulübü’nün maddi sorunları aşmak için “Omuz Omuza” sloganı ile düzenlediği “Forma Gecesi”

Kablo Hırsızları Yakalandı
Kablo Hırsızları Yakalandı

Kablo Hırsızları Yakalandı Balıkesir İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin hırsızlık olaylarına yönelik operasyonları devam ediyor. Balıkesir

Polis 6 uyuşturucu tacirini yakaladı
Polis 6 uyuşturucu tacirini yakaladı

Polis 6 uyuşturucu tacirini yakaladı Balıkesir polisi il genelinde son 24 saatte yaptığı operasyonlarda 6 uyuşturucu tacirini yakaladı. Balıkesir

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI